OLIMPIJADA V VRTCU

Med potekom olimpijskih iger na Kitajskem smo tudi v vrtcu navijali in držali pesti za naše športnike.
Na globusu smo si ogledali kje je Kitajska. Izdelali smo graf, kamor smo zalepili vseh 7 medalj in jih večkrat prešteli. Izdelali smo tudi plakat z našimi junaki ter si zapomnili njihova imena. Spoznali smo znak olimpijskih iger in ga narisali na svojo risbo. Prenos ene tekmo v smučarskih skokih smo si lahko ogledali tudi v vrtcu. Ogledali smo si tudi medalje različnih športov, ki so jih prinesli otroci od doma – košarka, mažoretke, pohod, policijska…
Torej… Zakaj bi tekmovali samo športniki na olimpijskih igrah? Pa smo se dogovorili, da bomo tudi mi. Čeprav nimamo smučk, sank, skakalnice, leda, medalj, čelade in niti snega…. Ampak mi znamo to po naše in tudi smo!


Kot se spodobi, smo na koncu dobili medalje – ker smo zmagali vsi in zraven paše še slovenska himna! Bilo je super.

Športni pozdrav strokovnih delavk Tanja Nabergoj, Dajana Ćulibrk, Gabrijela Požar in Sabina Vadnjal

Dostopnost