PTIČKI IN ROŽE ZA UKRAJINSKE SIROTE

V mesecu aprilu smo na pobudo ravnateljice Elizabete Zgonc ter  v sodelovanju s poveljnikom regijskega štaba civilne zaščite za Notranjsko g. Sandijem Curkom izdelali dekoracijo za bivalne prostore 20 otrok, sirot iz Luganske sirotišnice, ki bodo nastanjeni v Ljudski šoli Slavina. Prostore so uredili in opremili z zbranimi donacijami Zveze prijateljev mladine Ljubljana Moste-Polje in medijske hiše POP TV.

Košček dobrodelnosti pri spletanju mreže pomoči za ukrajinske sirote smo doprinesli tudi mi, otroci iz skupine Zmajčki in Želve, z izdelavo papirnatih pisanih ptičkov in rož ter slik »ROŽE IN SADJE« v kombinirani likovni tehniki, ki že krasijo jedilnico in spalnico z igralnico.

Upamo, da bodo srčno izdelani izdelki ukrajinskim otrokom ob prihodu narisali nasmeh, predvsem pa, da jim bodo »pričarali« prijetno in mirno bivanje.

Hvaležni smo, da smo lahko sodelovali v tem solidarnem projektu!

Otroci skupin Zmajčki in Želve

Ustvarjanje:

Obisk POP TV:

Ureditev bivalnih prostorov:

Dostopnost