OBISK VZGOJITELJIC IZ ESTONIJE

V četrtek, 5.5.2022, so nas obiskale vzgojiteljice iz Estonije, natančneje iz mesta Narva, ki se nahaja na severozahodu države, tik ob meji z Rusijo. Ena izmed prioritet tako njihovega kot našega vrtca je, da raziskovanje in učenje otrok prenesemo na prosto, v naravo. Učenje na prostem daje vzgojiteljem možnost, da obogatijo otrokovo znanje in izkušnje v naravnem okolju, krepijo zdravje otrok in še bolj motivirajo otroke za raziskovanje. S tem namenom so estonske vzgojiteljice želele videti, kako takšno bivanje v naravi izgleda. Obiskale so naš vrtec, natančneje enoto v Studenem. Pričakali so jih radovedni in nasmejani otroci, ki so jih popeljali do njihove igralnice v naravi. Tam so jim s ponosom pokazali kako čudovit prostor so pridobili s pomočjo in sodelovanjem staršev ter lokalne skupnosti, ki se zaveda, kako pomembna sta gibanje in spodbudno učno okolje v naravi. Obiskovalke so bile navdušene nad njihovo gozdno igralnico, želijo si, da bi tudi njim nekoč uspelo pridobiti tak prostor, ki bo sproščujoč in hkrati tako zelo spodbuden za razvoj otrok. Vzgojiteljicam smo kasneje predstavili še Čarobno sobo in Izposojevalnico igrač v enoti Pastirček, jih pogostili s kosilom in si ob slovesu zaželeli veliko dobrih zamisli in veselja ob delu z otroki, ki so nam zaupani.

Pripravila: Petra Zafran Česnik, dipl. vzg. pred. otrok

Dostopnost