OBISK IN OGLED RJAVEGA MEDVEDA V NOTRANJSKEM MUZEJU POSTOJNA ter OGLED MALEGA MEDVEDA PRI GOSPODU IN GOSPE KIDRIČ

Z otroki iz skupine Lubeničke, starost 2-3 let, se že cel mesec januar pogovarjamo o rjavem medvedu. Da bi otroci dobili realno predstavo koliko je medved zares velik, smo se v petek 13. 1. 2023 odpravili v Notranjski muzej Postojna, kjer smo si ogledali nagačenega rjavega medveda.

Otroci so medveda takoj prepoznali in stekli do njega ter si ga dobro ogledali. Pobožali so tudi njegovo kožo, kremplje, šape, glavo, rep in ušesa ter tudi potežkali in si ogledali njegove kosti.

Zaposleni v muzeju so do otrok bili zelo prijazni in potrpežljivi ter presenečeni nad tem koliko tako majhni otroci že vedo povedati o medvedu.

Naslednji torek 17. 1. 2023  pa smo se z otroki odpravili še h g. Franetu, ki nam je v njegovi garaži pokazal majhnega nagačenega medveda. Otroci so tudi tokrat brez zadržkov medveda božali in se ga dotikali ter se slikali ob njemu. Gospod in gospa Kidrič sta otroke tudi pogostila z domačimi jabolki.

Hvala Notranjskemu muzeju Postojna za ogled medveda in seveda gospodu in gospe Kidrič.

 

Lubeničke, Ana in Daša.

Dostopnost