PRIČARALI SMO NASMEHE V DOMU STAREJŠIH OBČANOV

V ponedeljek, 18. 12., so se Sončni in Travniški škrati skupaj z vzgojitelji odpravili na obisk v Dom starejših občanov v Postojni. Oboroženi s kitaro in pesmimi ter nalezljivo dobro voljo so želeli popestriti dan stanovalcem doma.

Otroci so zapeli pet razigranih pesmic, ki so napolnile prostor. Njihova energija je bila nalezljiva in hitro so privabili nasmeh na obraze stanovalcev. Po zaključenem glasbenem nastopu so škrati stopili med prisotne in razdelili v vrtcu izdelane voščilnice. Zaposleni pa so v imenu stanovalcev prosili, če bi lahko vsi skupaj zapeli še nekaj pesmi, ki jih poznajo vsi. Tako so pesmi, kot sta Zima zima bela in Mi se imamo radi, povezale mlado in malo manj mlado.

Za zaključek so stanovalci otroke presenetili s sladkimi prigrizki in sadjem. Skupaj so si izmenjali nekaj prijetnih besed in obljubo, da se otroci še vrnejo. To dopoldne je bilo več kot le običajen obisk – bilo je srečanje generacij, ki je razveselilo vse udeležence.

Dostopnost