BABICE NA OBISKU

Babica je vse po malem

malo mama, malo učiteljica in

malo najboljša prijateljica.

(R. Appleton)

Z otroki iz skupine Malince smo v petek, 8.3.2024, v vrtec povabili naše babice. Povabilu se je odzvalo kar precej babic, zaradi česar smo bili zelo veseli.

Najprej smo jim prebrali nekaj besed otrok, zakaj imajo radi svoje babice:

»Zato, ker je lepa.«

»Zatu.«

» Kej gjem h njej na obisk in se igjam s kužkom in gjemo na spjehod.«

»Ker se z mano igra Človek ne jezi se in Double in gre z mano na sprehod.«

»Ker mi prebere pravljice in se z mano igra. Ker mi da objemčke in poljubčke in mi pove, da me ima rada.«

»Ker skupi kuhave in pospravljave in pometave in briševe mize.«

»Hvala nona, ker lhku spim s tabo.«

Otroci so jih hitro povabili v svojo igro. Z njimi so risale, sestavljale sestavljanke, se igrale igre Človek ne jezi se, Spomin in skupaj z njimi prelistale kar nekaj knjig. Otroci so z njimi sestavljali stolpe iz lego kock. Pokazali pa so jim tudi male inštrumente, na katere so skupaj zaigrali in tudi zapeli.

Otroci so babicam ponudili kavo in čaj ter jim dan prej pripravili sladko presenečenje, katerega so se tudi sami zelo veselili.

Babicam so pripravili tudi mini presenečenja, ki so jim jih v majhnih vrečicah z velikim nasmeškom in kakšno solzico v očeh, ob slovesu ponosno podarili.

Malince so z babicami zelo uživale in upamo, da so tudi one z nami preživele lep dan.

Hvala za obisk!

Sabina in Barbara, strokovni delavki enote Ravbarček