RAZIGRANI CICIBANI

V vrtčevskem letu 2015/2016 skupino Cicibanovih uric, ki smo jo poimenovali Cicibani, obiskuje 20 otrok, ki so stari od 3 do 6 let.

Otroci se družijo enkrat tedensko, in sicer ob ponedeljkih. Cicibanove urice potekajo v popoldanskem času od 16.30 do 18.30 ure v enoti Pastirček na oddelku E.

Čez leto sva z otroki izvajali različne aktivnosti, ki so se prepletale z različnimi področji dejavnosti Kurikula za vrtce. Najin cilj je bil, da se otroci med sabo čim bolj spoznajo, se spoprijateljijo in se na uricah predvsem zabavajo. Rdeča nit vseh aktivnosti je bila igra, ki je otrokova prva in glavna dejavnost.

Pri načrtovanju dejavnosti sva izhajali iz otrok, prisluhnili sva njihovim željam, saj se le na tak način otroci počutijo soustvarjalci svojih aktivnosti.

Otroci so med letom raziskovali vrtec in njegovo okolico. Spoznali so vse prostore vrtca; obiskali so čarobno sobo, knjižnico, telovadnico, jedilnico, se igrali na igriščih in v gradu …

Leto bomo zaključili z ogledom lutkovne predstave v Ljubljani.

Kaj pa so o cicibanovih uricah povedali naši razigrani cicibani, pa si preberite v naslednjih vrsticah … J

• “Lepo mi je bilo, ko sem tukaj nekaj naredil in sem potem nesel domov.”
  • “Všeč mi je bila čarobna soba.”
  • “Meni je bilo najbolj všeč, ko smo šli na tisti velik tobogan.”
  • “V vrtcu sem spoznal devet prijateljev.”
  • “Všeč mi je bilo, ko smo praznovali moj rojstni dan.”
  • “Meni so bile lepe tiste zavese v čarobni sobi in ko smo šli na sprehod.”
  • “Imeli smo rumene rutke.”
  • “Všeč mi je bilo, ko smo risali, ker jaz rada rišem.”
  • “Meni pa je bilo ful všeč, ko sem delala rožico.”
  • “Pa dedek Mraz in nam je tudi darilo prinesel.”
  • “Meni je bilo všeč, ko sem se igrala za kuhinjo in za piknik.”
  • “Podiral sem keglje s fanti.”
  • “Lepo mi je bilo, ko sva s Klemnom naredila avto, ki leti.”